Poczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

 

Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Słowo Przewodnika Głównego na rozpoczęcie 14 PPŚ

 

XIV PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

30/31 lipca – 9 sierpnia 2017 r.

 

W Imię Boże zaczynamy!

Do formalnego startu pozostał nam jeszcze tydzień. … Choć tak naprawdę przygotowania trwają cały rok. Zatem pielgrzymkowy start to takie „perpetuum mobile”, na okrągło… Codziennie.

Ostatnie dwa i pół miesiąca, może nawet trzy, to dla Kancelarii Pielgrzymkowej i głównych organizatorów iście „święte urwanie głowy”. Gdybyśmy twierdzili, że nie jesteśmy tym wszystkim umordowani –  nie wierzcie nam…

 Niedawno trafiło do nas pytanie: dlaczego i po co idziemy, do tego 14 już raz? Po odpowiedź poszliśmy do Pasterza naszej Diecezji, Ks. Biskupa Ignacego Deca. W odezwie do pątników Ks. Biskup napisał:

 „Kochani pielgrzymi! Rok 2017 jest tak bardzo ważny! Pomyślcie: stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej, trzystulecie koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej, sto czterdzieści lat od objawień w Gietrzwałdzie i nasza diecezjalna duma: koronacja Obrazu Matki Bożej Świdnickiej w pamiętną sobotę13 maja, gdy w tym samym czasie Papież Franciszek kanonizował w Fatimie Hiacyntę i Franciszka.

Rok 2017 spontanicznie stał się rokiem na wskroś Maryjnym. W Fatimie Matka Boża potwierdziła zapowiedź Pana Jezusa z Apokalipsy, że „na koniec Jej Niepokalane Serce zwycięży”, że szatan zostanie definitywnie pokonany. Co miała Maryja na myśli mówiąc „na koniec”, nie wiemy. Widzimy na pewno, że w setną rocznicę takiej zapowiedzi piekło popadło w szał i panikę. Tyle zła i nieprawości, tyle bluźnierstw Bogu i nienawiści między ludźmi świat jeszcze nie widział. Dlatego przejmijcie się głośnym wołaniem Waszego Biskupa: pójdźmy na pielgrzymkę! Trzymajmy się razem! Uchwyćmy się kurczowo ręki Maryi.., ale razem! W jedności!”

Czy  wiecie dlaczego z „Wybrańców Bożych”, Apostołów, tylko św. Jan doszedł do końca krzyżowej drogi?

Bo się trzymał Maryi! On był, podobnie jak 2 tysiące lat później św. Jan Paweł II, „TOTUS TUUS”, „CAŁY TWÓJ”, znaczy: „CAŁY JEJ”.   
Dlatego i nasza pielgrzymka idzie pod tym właśnie hasłem:
„TOTUS TUUS” i „TOTA TUA”. „CAŁY TWÓJ” i „CAŁA TWOJA”.

 

To nas bardzo zobowiązuje!!! 

 A więc: w Imię Boże wyruszajmy!!!

 XRomuald