Słowo Przewodnika Głównego na rozpoczęcie 14 PPŚ

 

XIV PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

30/31 lipca – 9 sierpnia 2017 r.

 

W Imię Boże zaczynamy!

Do formalnego startu pozostał nam jeszcze tydzień. … Choć tak naprawdę przygotowania trwają cały rok. Zatem pielgrzymkowy start to takie „perpetuum mobile”, na okrągło… Codziennie.

Ostatnie dwa i pół miesiąca, może nawet trzy, to dla Kancelarii Pielgrzymkowej i głównych organizatorów iście „święte urwanie głowy”. Gdybyśmy twierdzili, że nie jesteśmy tym wszystkim umordowani –  nie wierzcie nam…

 Niedawno trafiło do nas pytanie: dlaczego i po co idziemy, do tego 14 już raz? Po odpowiedź poszliśmy do Pasterza naszej Diecezji, Ks. Biskupa Ignacego Deca. W odezwie do pątników Ks. Biskup napisał:

 „Kochani pielgrzymi! Rok 2017 jest tak bardzo ważny! Pomyślcie: stulecie objawień Matki Bożej Fatimskiej, trzystulecie koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej, sto czterdzieści lat od objawień w Gietrzwałdzie i nasza diecezjalna duma: koronacja Obrazu Matki Bożej Świdnickiej w pamiętną sobotę13 maja, gdy w tym samym czasie Papież Franciszek kanonizował w Fatimie Hiacyntę i Franciszka.

Rok 2017 spontanicznie stał się rokiem na wskroś Maryjnym. W Fatimie Matka Boża potwierdziła zapowiedź Pana Jezusa z Apokalipsy, że „na koniec Jej Niepokalane Serce zwycięży”, że szatan zostanie definitywnie pokonany. Co miała Maryja na myśli mówiąc „na koniec”, nie wiemy. Widzimy na pewno, że w setną rocznicę takiej zapowiedzi piekło popadło w szał i panikę. Tyle zła i nieprawości, tyle bluźnierstw Bogu i nienawiści między ludźmi świat jeszcze nie widział. Dlatego przejmijcie się głośnym wołaniem Waszego Biskupa: pójdźmy na pielgrzymkę! Trzymajmy się razem! Uchwyćmy się kurczowo ręki Maryi.., ale razem! W jedności!”

Czy  wiecie dlaczego z „Wybrańców Bożych”, Apostołów, tylko św. Jan doszedł do końca krzyżowej drogi?

Bo się trzymał Maryi! On był, podobnie jak 2 tysiące lat później św. Jan Paweł II, „TOTUS TUUS”, „CAŁY TWÓJ”, znaczy: „CAŁY JEJ”.   
Dlatego i nasza pielgrzymka idzie pod tym właśnie hasłem:
„TOTUS TUUS” i „TOTA TUA”. „CAŁY TWÓJ” i „CAŁA TWOJA”.

 

To nas bardzo zobowiązuje!!! 

 A więc: w Imię Boże wyruszajmy!!!

 XRomuald