Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

×

Uwaga

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/14pps2017/14p08

Wieści z trasy 14 PPŚ 2017 - dzień 8 (poniedziałek)

 

DZIEŃ ÓSMY. 7 sierpnia 2017r. Poniedziałek
ŁOMNICA - CISIE. 28 km

 Etap przebiega przez Wędzinę, Ługi-Radły i Dąbrowę.
Msza św. po drodze w lesie.
Baza noclegowa w CISIU.

… I tak nastał ósmy dzień pielgrzymowania. Poniedziałek, 7 sierpnia.

 Każdy dzień ma swoje hasło. Kto by chciał, może zajrzeć do „Przewodnika Pielgrzyma” już to w wersji papierowej, już to w wersji elektronicznej. Dziś: „Maryja – Królowa Wyznawców”. Tematem konferencji wiodącej jest: „Idźcie i głoście – wezwanie do ewangelizacji i świadectwa”. Rzetelny wyznawca, gdy idzie i głosi, musi liczyć się także z oporem Złego.

W skrajnych przypadkach aż do oddania życia. Męczeństwo. Tak zaczął sam Pan Jezus. Oddał życie. Nie: „został zamordowany”, „oddał życie”. To nie był wszak koniec. Zakończyło się zwycięstwem, które trwa na zawsze! Zmartwychwstanie! I my w tym wszystkim uczestniczymy.

Widzialnym znakiem-relikwią męczeństwa i zmartwychwstania jest słynny Całun Turyński. Dziś jego kopia przybyła do nas. Najpierw zobaczyliśmy ją w polowej pielgrzymkowej katedrze, gdzie pod gołym niebem sprawowaliśmy Mszę św. Pani Anna z Krakowa, świecka misjonarka, wielka czcicielka świętego Wizerunku, która z kopią do nas przyjechała, przed i po Mszy św. przeszła po grupach z okolicznościową konferencją.

Kopia w oryginalnych wymiarach może trafić na zawsze do każdej parafii, która wyrazi taką wolę. Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie Zdroju Czermnej, tam gdzie znajduje się Główna Baza Pielgrzymkowa, z Głównym Przewodnikiem Starszym, Ks. Romualdem Brudnowskim
już zgłosiła swój akces. Druga w kolejce ustawiła się par. św. Katarzyny w Słupcu,
gdzie proboszczem jest Główny Przewodnik Młodszy, Ks. Krzysztof Iwaniszyn.

Aby ułatwić Pani Annie posługę, połączyliśmy grupy po dwie. Zamiast sześciu powstały w ten sposób trzy.
Radowało serce, że nikt się nie sprzeciwiał, a nawet odwrotnie: cieszono się.
Było przy tym i trochę śmiechu, kiedy np. wzywano na trasie Panią Doktor do grupy „14”, czyli: „1” i „4”, albo „36”, to jest „3” i „6”.
Zanim Służba Medyczna chwyciła w czym rzecz, radości było niemało.

Ks. Romuald

***

{gallery}14pps2017/14p08{/gallery}

Foto. Jan Engel

 POWRÓT