PRZESŁANIE DO PIELGRZYMÓW

BARDZO DRODZY, BARDZO KOCHANI
I BARDZO WAŻNI PIELGRZYMI!!!

Do 30 i 31 lipca już niedługo… Wyruszymy po raz 12-ty. Żartobliwie i serdecznie możemy nazwać naszą pielgrzyMatka Boża Fatimskamkę „ad limina Apostolorum”, albo „pielgrzymką apostolską” z racji na 12- Apostołów.

 

Wiecie, że od października ubiegłego roku chodzi „po kolędzie” w naszej diecezji Matka Boża w znaku fatimskiej figury. Jej orędzie uczynimy przedmiotem pątniczych rozważań.

 

12pps

W znaku pielgrzymkowym umieścimy jednak twarz Maryi Jasnogórskiej, bo tam właśnie idziemy. Pod przenikliwym wzrokiem przepiszemy z Dziejów Apostolskich z rozdz. 1-ego słowa aniołów skierowanych do uczniów Jezusa w dniu wniebowstąpienia: „DLACZEGO STOICIE?” …  Maryja jest takim naszym Aniołem i nie bez wyrzutu pyta ciebie i mnie: dlaczego stoicie???

 

Czy pamiętacie, że 19 września 2010 roku odbyła się beatyfikacja bł. ks. Gerharda Hirschfeldera z Czermnej? Co do więzów krwi był Niemcem, ale ze względu na więzy wiary, która wyniosła Go aż do chwały ołtarzy jest ojcem i bratem wszystkich. Nasz Ks. Biskup Ignacy Dec, wdzięczny Bogu za dar Błogosławionego, „inkardynował” Go do naszej diecezji.

 

 

Jest zatem KAPŁANEM DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ! Radosne „Te Deum” wyśpiewaliśmy 10 października 2010 r. na bardzo uroczystej Mszy św. w Parku Zdrojowym w Kudowie Zdroju. Ciekawe! Zwróćcie uwagę, że w tym roku nasz bardzki epilog przypada dokładnie 10 października!

Program obchodów uroczystości

5 rocznica beatyfikacji Ks.Gerharda Hirschfeldera

Rok 2015 jest rokiem 5-rocznicy beatyfikacji Gerharda z Czermnej, kapłana i męczennika Dachau. „Pójdzie” z nami tegorocznej pielgrzymce. Wszystko zapowiada się bardzo interesująco!

Link do strony z programem pielgrzymki do Dachau *** 27.04 – 01.05.2015 ***

Czechy: SVATA HORA – Niemcy: RATYZBONA - MONACHIUM – DACHAU – ALTOTTING – MARKTL – Austria: MARIAZELL – KAHLENBERG.

 

 

Dla tych, w których rozpaliła się ciekawość podaję w załączeniu, co nieco … i odsyłam do zakładki na stronie www.czermna.pl, o bł. ks. Gerhardzie, błogosławionym kapłanie diecezji świdnickiej .....>więcej

 

 

 

 

 

XRomuald – Przewodnik Główny