Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Pielgrzymi - Kapłanom

Pielgrzymi - Kapłanom

Bardzo Drodzy i Kochani Kapłani.

W swoim życiu zapewne przyjęliście wiele słów podziękowań i życzeń wypowiadanych przez ludzi dobrej woli. Różne są ku temu powody: imieniny, urodziny, rocznice święceń i inne okazje. Jednak dzień dzisiejszy jest szczególny, wyjątkowy. Dotykamy jednej z największych tajemnic życia z Jezusem i w Jezusie. W Wielki Czwartek, jak przypomniał nam Święty Papież Jan Paweł II, Chrystus wypowiedział w Wieczerniku imiona każdego z Was! Tam się narodziło każde kapłaństwo. Wiemy, że dzisiaj często przeżywacie to powołanie blisko krzyża, trwacie tak jak św. Jan przy krzyżu Jezusa wraz z Matką. I więcej jest takich dni.
I choć przyjmujecie tę prawdę o kapłaństwie z cierpliwością i pokorą, nie jest Wam lekko. Dlatego dzisiaj Pan Jezus zaprasza Was na ucztę, Wieczerzę. Dzisiaj jesteście powołani do radości! Radości z Chrystusem! Najwyższym Kapłanem. Prosimy, dzisiaj przyjmijcie
z radością życzenia, nie martwcie się przedłużającą liturgią, nie dzisiaj. Pozwólcie każdemu wypowiedzieć słowa życzeń. Przyjmijcie ludzką wdzięczność z radością i pokojem. Niesiecie na co dzień Chrystusa, dzisiaj pozwólcie, że my Go Wam przyniesiemy, dzisiaj to my będziemy dla Was posłańcami Jezusa. Dzięki Wam, my przeżywamy radość Wielkiego Czwartku podczas każdej sprawowanej Eucharystii, przyjmijcie więc dzisiaj nasze podziękowania jako wyraz szczerej wdzięczności i miłości. Pozwólcie, że w tym miejscu nasze myśli i modlitwy pobiegną również z wdzięcznością do kapłanów, którzy już odeszli do Domu Ojca. Niech nam będzie również wolno pobiec myślami do tych kapłanów, którzy się zagubili, mówimy im: WRACAJCIE! O to się modlimy. Niech Matka Kościoła otacza Was opieką, a Duch Święty napełnia Mocą Chrystusowego Kapłaństwa.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!!!

Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę