Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Wieści z trasy 16 PPŚ 2019 - dzień 0 (wtorek)

 


DZIEŃ ZEROWY. 30 lipca 2019r. Wtorek
(Grupa 6 - Ziemia Wałbrzyska ) WAŁBRZYCH - WITOSZÓW DOLNY

WAŁBRZYCH (Grupa 6 - Ziemia Wałbrzyska) rozpoczyna pielgrzymowanie wymarszem do Witoszowa po Mszy św. w kościele św. Aniołów Stróżów o godz. 10.00.
Baza noclegowa w Witoszowie.

***

Główny nurt XVI Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej wyrusza w drogę 31 lipca, jednak już dzień wcześniej pierwsi pątnicy rozpoczynają wędrówkę do Tronu Jasnogórskiej Pani. Grupa 6, której patronuje św. Wincenty Pallotti, swoje pielgrzymowanie zainaugurowała 30 lipca Mszą Świętą, której przewodniczył ks. kanonik Wiesław Rusin. O godzinie 10.00 w Kolegiacie Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu zgromadzili się nie tylko pątnicy fizyczni, ale także ich rodziny, przyjaciele oraz pielgrzymi duchowi.


    Ks. Krzysztof Iwaniszyn – Główny Przewodnik Pielgrzymki – w homilii skierowanej do pielgrzymów podkreślił, że wspólna wędrówka jest wołaniem do Ducha  Świętego. Warto w jej czasie zastanowić się, czego chce od nas Chrystus, do czego jest mi potrzebna ta pielgrzymka. Podkreślił też, że warto spojrzeć na pielgrzymkę jako dzieło Boga, który błogosławi i pomaga w wędrówce.


    Po wspólnej modlitwie grupa 6 wyruszyła w drogę, prowadzona przez swojego przewodnika – ks. Piotra Koperę, pallotyna. W wędrówce wspierała ich służba porządkowa oraz asysta policji, a w utrzymaniu tempa marszu pomagał śpiew, animowany przez grupę muzyczną. Trasa dnia zerowego była podzielona na dwa odcinki, pierwszy z nich prowadził do Poniatowa. Po nim grupa opuściła granice miasta i zawędrowała na pierwszy nocleg do Witoszowa Dolnego. Życzliwie podjęci przez księży i mieszkańców parafii pątnicy zakończyli dzień wędrówki wspólnym apelem.

 

Homilia ks. Krzysztof Iwaniszyna, Głównego Przewodnika Pielgrzymki

 

Foto. Magdalena Kapuścińska, Jan Łuczak, Przemysław Guzy

POWRÓT

 

Uprzejmie informujemy, że relacje i zdjęcia z każdego dnia pielgrzymkowego w zależności od możliwości technicznych, zamieszczone będą w godzinach wieczornych lub w najbliższym możliwym terminie.