Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Wieści z trasy 16 PPŚ 2019 - dzień 1 (środa)

 

DZIEŃ PIERWSZY. 31 lipca 2019 r. Środa

(GŁÓWNY NURT PIELGRZYMKOWY) ŚWIDNICA - PIESZYCE - 19 km
oraz (GRUPA 3 – ZIEMIA KŁODZKA) KŁODZKO - BRZEŹNICA - 18 km

GŁÓWNY NURT P. Godz. 10.00. ŚWIDNICA.
Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w KATEDRZE ŚWIDNICKIEJ.
Baza noclegowa DLA NURTU ZASADNICZEGO w PIESZYCACH.
GRUPA 3 - Godz. 9. 00. Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.
Po drodze nawiedzenie Sanktuarium w BARDZIE.
Baza noclegowa dla Grupy 3 w BRZEŹNICY.

***

Grupa 6 o godzinie 8.00 wyruszyła spod kościoła w Witoszowie Dolnym, aby dotrzeć do Świdnicy, gdzie o godz. 10.00 rozpoczęła się Msza Święta inaugurująca XVI Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę.
 
Eucharystii w Katedrze Świdnickiej przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec. W homilii skierowanej do pielgrzymów zachęcił, by zastanowić się nad miejscem, jakie zajmują w naszym życiu Pan Bóg, Ewangelia i Sakramenty. W czasie Eucharystii był również czas na to, by podziękować ks. Romualdowi Brudnowskiemu, który tworzył Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką i przez 15 lat prowadził pątników na Jasną Górę. Jego obowiązki przejął w tym roku ks. Krzysztof Iwaniszyn, który ze wsparciem duszpasterzy i służb przygotował 16. edycję pielgrzymki.
Po zakończeniu Mszy Świętej grupy 1, 2, 5 i 6 wyruszyły w drogę na Jasną Górę, a do granic Świdnicy odprowadził je bp. Ignacy.
 
Pierwszy tego dnia postój miał miejsce na boisku w Opoczce, a pogoda w tym roku była tam wyjątkowo wyrozumiała dla pielgrzymów. Posileni przez lokalnych gospodarzy wyruszyli w dalszą drogę, tym razem do Lutomi Dolnej. Również tutaj pątnicy zostali bardzo gościnnie podjęci przez mieszkańców. Ostatni tego dnia odcinek zaprowadził pielgrzymów do Pieszyc, w których baza pielgrzymkowa mieści się przy kościele pw. św. Antoniego z Padwy.
Wraz z mieszkańcami miejscowości pątnicy wzięli udział w wieczornym apelu, który poprowadził ks. Romuald Brudnowski.
W wieczornym spotkaniu wziął udział także ks. bp Ignacy Dec.

 

Homilia ks. bpa Ignacego Deca


 

 

GALERIA

Foto. Magdalena Kapuścińska, Przemysław Guzy, ks. Przemysław Pojasek

POWRÓT

 

Uprzejmie informujemy, że relacje i zdjęcia z każdego dnia pielgrzymkowego w zależności od możliwości technicznych, zamieszczone będą w godzinach wieczornych lub w najbliższym możliwym terminie.