Dzień siódmy 6 sierpnia 2013 r. ( wtorek)

WIEŚCI Z TRASY 10 PPŚ - 2013

Dzień siódmy

6 sierpnia 2013 r. ( wtorek)

Etap: Laskowice - Łomnica 32 km.

 

„ Zastanów się, jakie masz pragnienia względem Boga. Zobacz czy potrafisz do Boga mówić czule i pieszczotliwie. Proś Ducha Świętego o nową relację z Bogiem Ojcem. Zwróć się do Boga używając słowa: Tato.” ( Dziennik Duszy Pielgrzyma – Dzień 7).

 

1.JPG 10.JPG 11.JPG

12.JPG 13.JPG 14.JPG

15.JPG 16.JPG 17.JPG

18.JPG 19.JPG 2.JPG

20.JPG 21.JPG 22.JPG

23.JPG 24.JPG 25.JPG

26.JPG 27.JPG 28.JPG

29.JPG 3.JPG 30.JPG

31.JPG 32.JPG 33.JPG

34.JPG 35.JPG 36.JPG

37.JPG 38.JPG 39.JPG

4.JPG 40.JPG 41.JPG

42.JPG 5.JPG 6.JPG

7.JPG 8.JPG 9.JPG

Pobudka o g.4.30. Trawa pokryta rosą, słońce leniwie wspina się na horyzoncie. Pielgrzymi uwijają się przy składaniu namiotów. Najwięcej roboty mają rodziny z małymi dziećmi. Tuż po g. 5, pierwsze grupy wyruszają w drogę. Dzisiaj do pokonania około 30 km. Trasa biegnie głównie lasami. Po drodze w lesie niedaleko Wachowa i Leśnej – Msza św. Ulubione miejsce wielu pielgrzymów. Pielgrzymka dociera tam tuż po godzinie 10. Idą dobrym tempem. Msza rozpoczyna się o godz.10.30. Do pielgrzymów dołącza kilku mieszkańców Leśnej. Jak co roku chcą wspólnie się modlić. Podczas Mszy gr. 4 Ząbkowicka dokona aktu zawierzania oraz przyjęcia za Patrona grupy bł. Jana Pawła II. Przewodniczący liturgii, ks. Kopko wnosi w procesji na wejście relikwie Błogosławionego – Krew Jana Pawła II. – Wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii dotyczącego Przemienienia Pańskiego – rozpoczął homilię, główny przewodnik. – Zwróćmy uwagę na obłok, czyż nie kojarzy się nam on ze Zwiastowaniem? Osłonił ich, możemy doczytać. A podczas Zwiastowania? Moc Najwyższego okryje cieniem. Napisane jest również, że Pan Jezus wziął tylko trzech uczniów i osobno zaprowadził na górę. Co do góry – podkreślał ks. Romuald. – Możemy zauważyć zwrot wysoka góra, czy chodziło tylko o jej wielkość, czy pokazanie trudu? Na górę aby się modlić, czytamy dalej.. Ale to osobny temat na rozważania. Powróćmy do tego zwrotu osobno. Jak to rozumieć, osobno od pozostałych? Czy też osobno w sensie indywidualnie. Myślę kochani, że możemy przychylić się do tego drugiego wyjaśnienia. Spróbujmy też zrozumieć dlaczego obłok ich osłania. Zapewne uczniom ten niecodzienny widok przysporzył wiele przemyśleń, Mojżesz, Eliasz. Jaśniejąca twarz Jezusa, lśniące bielą szaty. I głos z obłoku, Jego słuchajcie. Mądrość Boża osłania ich obłokiem, Duchem Świętym, aby nie wyciągali błędnych wniosków. Słyszą głos z obłoku: Jego słuchajcie. Kiedy ten obłok się rozprasza, znika Mojżesz, Eliasz ich oczom ukazuje się Jezus, wszystko to po to, aby nie mieli wątpliwości, kogo mają słuchać. Myślę drodzy pielgrzymi, że każdy z nas, ma w swoim życiu taki obłok, który nas osłania
i wskazuje na tego Kogo mamy słuchać. Pytanie co my z tym robimy?- zakończył. Po Mszy postój prawie godzinny, temperatury biją kolejne rekordy. Do bazy noclegowej docierają tuż po godzinie 17. Zmęczenie jest widoczne u wszystkich. Punkt medyczny oblegany do późnych godzin nocnych. Podczas wieczornego Apelu niespodzianka. Pielgrzymkę odwiedziło dwóch biskupów: Adam Bałabuch i Marek Mendyk z Legnicy. Ich wspólne błogosławieństwo i modlitwa umocniło strudzonych pielgrzymów.