Poczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Wieści z trasy 12 PPŚ 2015 - dzień 4 (poniedziałek)

 

 
DZIEŃ CZWARTY. 3 sierpnia 2015 r. Poniedziałek
PRZEWORNO - RADOSZOWICE. 32 km
 ***
Trasa wiedzie przez: Rożnów, Gałążczyce, Sulisław, GRODKÓW Magnuszowice, Żelazną, Głębocko.
Msza św. po drodze w kościele św. Michała Archanioław GRODKOWIE. 
Wspólny Apel o godz. 20.30 w RADOSZOWICACH.
Przyjazd Kustosza z Barda. Nawiedzenie pielgrzymki przez Cudowną Fgurkę Matki Bożej Strażniczki Wiary.
Baza noclegowa w RADOSZOWICACH

 Noc była spokojna i cicha.

Tylko gdzieś głęboko zza boiska podnosiły się czasem pojedyncze wrzaski pijaków. „Nocni goście” nie mieli odwagi przyjść bezpośrednio na plac namiotowy. Jesteśmy pewni, że to za sprawą Policji i OSP Przeworno. Dziękujemy Was serdecznie!
Dziś spaliśmy długo. Pobudka dopiero o godz. 5.00. Zerwał nas kleryk-trębacz. Najpierw odtrąbił hejnał, później odegrał „Kiedy ranne wstają zorze”. Pięknie niosło.
O godz. 6.00 pątnicy byli już w drodze. Po ponad 2 godzinach świętego marszu pierwszy postój w przegościnnych Gałążczycach. Niektórzy gospodarze przyjechali z jedzeniem  już przed 7.00, aby pielgrzymi ich nie zaskoczyli... Jak tu się nie wzruszyć? …
Następny etap to Grodków. Msza św. w kościele Misjonarzy św. Wincentego a’Paulo. Czekał na nas zaproszony z Zakopanego Ks. Krzysztof Czapla, pallotyn, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Polsce. Dziś bowiem o fatimskim przesłaniu.
Na prośbę Przewodnika Głównego mówił długo. Miał co i o czym. Słuchaliśmy z zapartym tchem. Jeśli ten, czy ów przysnął z lekka, to na pewno nie z nudy. Po końcowym „amen” rozległy się gromkie oklaski. Czuło się, że bardzo szczere. Zresztą powtórzyły się one spontanicznie po raz drugi, gdy Przewodnik grupy „4” wręczał gościowi pielgrzymkowy upominek.
Pątników serdecznie przywitał i do końca tak traktował nowy proboszcz Grodkowa,
O. Arkadiusz Markowski CM. Po Mszy św. tradycyjny obiad dla wszystkich!
W strugach gorącego słońca pielgrzymi ruszyli dalej. Po około 7 km – Żelazna. Znowu jedzenie. Wydawało się, że za szybko, że pątnicy nie dadzą rady.    Dali radę… Największym powodzeniem cieszyła się … kukurydza z parnika.
Po 16.00 rozpoczął się ostatni etap na bazę w Radoszowicach.   
O 20.00 odbędzie się apel. Tradycyjnie odwiedzi nas Matka Boża w znaku Cudownej Figurki Strażniczki Wiary z Barda. Przyjedzie z całym „dworem” pod przewodnictwem Kustosza Większego Bazyliki Mniejszej, O. Mirosława Grakowicza.

Foto. Janusz Engel, Jan Engel

 POWRÓT

 

 

Uprzejmie informujemy, że relacje i zdjęcia z każdego dnia pielgrzymkowego w zależności od możliwości technicznych, zamieszczone będą w godzinach wieczornych lub w najbliższym możliwym terminie.