Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Wieści z trasy 14 PPŚ 2017 - dzień 8 (poniedziałek)

 

DZIEŃ ÓSMY. 7 sierpnia 2017r. Poniedziałek
ŁOMNICA - CISIE. 28 km

 Etap przebiega przez Wędzinę, Ługi-Radły i Dąbrowę.
Msza św. po drodze w lesie.
Baza noclegowa w CISIU.

… I tak nastał ósmy dzień pielgrzymowania. Poniedziałek, 7 sierpnia.

 Każdy dzień ma swoje hasło. Kto by chciał, może zajrzeć do „Przewodnika Pielgrzyma” już to w wersji papierowej, już to w wersji elektronicznej. Dziś: „Maryja – Królowa Wyznawców”. Tematem konferencji wiodącej jest: „Idźcie i głoście – wezwanie do ewangelizacji i świadectwa”. Rzetelny wyznawca, gdy idzie i głosi, musi liczyć się także z oporem Złego.

W skrajnych przypadkach aż do oddania życia. Męczeństwo. Tak zaczął sam Pan Jezus. Oddał życie. Nie: „został zamordowany”, „oddał życie”. To nie był wszak koniec. Zakończyło się zwycięstwem, które trwa na zawsze! Zmartwychwstanie! I my w tym wszystkim uczestniczymy.

Widzialnym znakiem-relikwią męczeństwa i zmartwychwstania jest słynny Całun Turyński. Dziś jego kopia przybyła do nas. Najpierw zobaczyliśmy ją w polowej pielgrzymkowej katedrze, gdzie pod gołym niebem sprawowaliśmy Mszę św. Pani Anna z Krakowa, świecka misjonarka, wielka czcicielka świętego Wizerunku, która z kopią do nas przyjechała, przed i po Mszy św. przeszła po grupach z okolicznościową konferencją.

Kopia w oryginalnych wymiarach może trafić na zawsze do każdej parafii, która wyrazi taką wolę. Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie Zdroju Czermnej, tam gdzie znajduje się Główna Baza Pielgrzymkowa, z Głównym Przewodnikiem Starszym, Ks. Romualdem Brudnowskim
już zgłosiła swój akces. Druga w kolejce ustawiła się par. św. Katarzyny w Słupcu,
gdzie proboszczem jest Główny Przewodnik Młodszy, Ks. Krzysztof Iwaniszyn.

Aby ułatwić Pani Annie posługę, połączyliśmy grupy po dwie. Zamiast sześciu powstały w ten sposób trzy.
Radowało serce, że nikt się nie sprzeciwiał, a nawet odwrotnie: cieszono się.
Było przy tym i trochę śmiechu, kiedy np. wzywano na trasie Panią Doktor do grupy „14”, czyli: „1” i „4”, albo „36”, to jest „3” i „6”.
Zanim Służba Medyczna chwyciła w czym rzecz, radości było niemało.

Ks. Romuald

***

 

Foto. Jan Engel

 POWRÓT

 

 

Uprzejmie informujemy, że relacje i zdjęcia z każdego dnia pielgrzymkowego w zależności od możliwości technicznych, zamieszczone będą w godzinach wieczornych lub w najbliższym możliwym terminie.