Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

DO PĄTNIKÓW “REKOLEKCJI W DRODZE 2016”

PIERWSZE PRZESŁANIE KSIĘDZA KRZYSZTOFA IWANISZYNA ,
w tym roku już PRZEWODNIKA FORMACYJNEGO
13 Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej.

 

Bardzo drodzy pielgrzymi i przyjaciele
Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę!!!

 

Rozpoczynamy kolejny Wielki Post w naszym życiu. Mimo, że kolejny, to jednak zawsze wyjątkowy, bo przecież to czas szczególnej łaski.

 

W tym roku „ta wyjątkowość” polega też na tym, że przeżywamy w Kościele Rok Miłosierdzia. To nam pozwoli jeszcze głębiej przygotować się na Święta Paschalne oraz na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Korzystając obficie z tych dobrodziejstw możemy i powinniśmy wykorzystać równie owocnie ten czas na duchowe przygotowanie do Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej, która przecież już wkrótce się rozpocznie. Pójdziemy w tym roku pod hasłem:

Błogosławieni Miłosierni…

Stąd życzę sobie i Wam wszystkim na czas Wielkiego Postu i Świąt Paschalnych, na czas Światowych Dni Młodzieży i naszej Pielgrzymki, łaski Miłosierdzia. Niech Miłość Miłosierna wypełnia nasze serca, życie, powołanie, całą naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wtedy będziemy Miłosierni, czyli Błogosławieni – Szczęśliwi.

Na koniec wszystkim dedykuję fragment modlitwy św. Siostry Faustyny:

„O niepojęte i niezgłębione Miłosierdzie Boże, Kto Cię godnie uwielbić
i wysławić może, Największy przymiocie Boga Wszechmocnego,
tyś słodka nadzieja dla człowieka grzesznego”

Niech zatem to, co jest przed nami, pozwoli nam wszystkim „odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca, który jest «Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy» (por. 2 Kor 1, 3).

 

Pozdrawiam i zapewniam o modlitwie
ks. Krzysztof Iwaniszyn