Odczekaj chwilę na załadowanie wszystkich zdjęć.

Wieści z trasy 11 PPŚ 2014 - dzień 1 (czwartek)

 

„Te Deum” Diecezji Świdnickiej za kanonizację Jana Pawła II

DZIEŃ PIERWSZY. 31 lipca – czwartek

GŁÓWNY NURT PIELGRZYMKOWY: ŚWIDNICA - PIESZYCE - 19 km
oraz
GRUPA 3 – ZIEMIA KŁODZKA: KŁODZKO - BRZEŹNICA - 18 km.

 

HASŁO DNIA:
"Z SZALEŃSTWA DO NIEPOKALANEJ DO MĘCZEŃSTWA MIŁOŚCI ZA BRATA"

PATRON DNIA:
ŚW. O MAKSYMILIAN MARIA KOLBE

 

 

GŁÓWNY NURT - Godz. 10.00. ŚWIDNICA. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w KATEDRZE ŚWIDNICKIEJ. Baza noclegowa DLA  NURTU ZASADNICZEGO w PIESZYCACH.

GRUPA 3 - Godz. 9. 00. Msza św. w kościele MB Różańcowej u Ojców Franciszkanów.
Po drodze nawiedzenie Sanktuarium w BARDZIE.
Baza noclegowa dla Grupy 3 w BRZEŹNICY.

 


 

 Godz. 10.00. Katedra Świdnicka pełna pielgrzymów.
Słychać śpiewy, wybuchy radości, bo znowu pojawił się ktoś ze „starych” znajomych.
Nowicjusze stoją trochę onieśmieleni. Tłok przed konfesjonałami, bo „tylko Szwedzi szli na Jasną Górę bez spowiedzi i dlatego jej nie zdobyli”. W pierwszej ławce goście z Ziemi Świętej, Hani Hayek z żoną Maj. Jest też Pani Katarzyna, polska przewodniczka po Ojczyźnie Jezusa i tłumaczka. Hani oprowadza pątników po Ziemi Świętej. Wykształcony Arab. Chrześcijanin. Mama z Armenii. Ojciec z Libanu.
Oboje już u Pana Boga. Dobrze wychowali syna. Mama utwierdziła Haniego w przekonaniu, że w Ziemi Świętej nie ma miejsca dla słabych chrześcijan. Trzeba być mocnym. Trzeba być odważnym. Serca nam stawały z bólu i łzy cisnęły się do oczu na świadectwo człowieka stamtąd. Na początku Mszy św. Gość wręczył Ks. Biskupowi Ignacemu Decowi kopię krzyża chalcedońskiego i gwiazdy betlejemskiej.

 Po ogłoszeniu pielgrzymki za „otwartą”, pątnicy wyszli z modlitwą na ulice. Cały czas padało.

 Ks. Biskup odprowadził pielgrzymów do granic miasta, by powrócić wieczorem na apel do Pieszyc. Po drodze witano wszędzie pątników i serdecznie karmiono aż do granic wytrzymałości. Najpierw Opoczka, potem Lutomia, wreszcie Pieszyce. Jak tu sprostać gościnności? Ks. Proboszcz Bogdan Deroń z Lutomii wyposażył pątników w chleb, bułki i wszystko, co się da zjeść … chyba aż do Częstochowy…
Podobnie Pieszyce z Ks. Edwardem Dzikiem.

Na wieczornym pieszyckim apelu znowu byli Goście z Izraela. Przybył też, jak zapowiedział, sam Pasterz Diecezji, Ks. Biskup Ignacy Dec. Usłyszeliśmy świadectwa ciąg dalszy.

Znowu przeogromne wzruszenie i jakiś wstyd za nasze chrześcijaństwo…

 


***

***

 POWRÓT

 

 

 

 

 

Uprzejmie informujemy, że relacje i zdjęcia z każdego dnia pielgrzymkowego w zależności od możliwości technicznych, zamieszczone będą w godzinach wieczornych lub w najbliższym możliwym terminie.